5 Şubat 2012 Pazar

Tavsiye Ettiklerim & Etmediklerim : İçecek ve Yiyecekler

Makyaj ürünlerimden neyi tavsiye ettiğimi ya da etmediğimi yazı sonunda belirtiyorum zaten. Fakat her telden yazan bir blogger olarak başka ürünler içinde tavsiyelerde bulunmak istedim. Bunlardan ilki son zamanlarda çok beğendiğim ya da beğenmediğim içecekler ve yiyecek.

TAVSİYE ETTİKLERİM
Nestle Sıcak Çikolata; Öğrenci olunca paket ürünler çok kullanıyoruz. Bir zamanlar iyi yapmayan bir yer yüzünden soğumuştum kendisinden. Fakat yurtta plastik bardaklara koyup o kıvamla içince tekrar hayran kaldım kendisine. Fakat Nestle'nin sıcak çikolatasına hayran kaldım. Eve gelince de kocaman kupada fazla suyla da yaptım tadı yine enfesti. Şu soğuklarda muhteşem gidiyor hemen gidip markete alın ;)

Nestle Salep; Nestle son zamanlarda gerçekten kendini yeniledi. Hazır Türk Kahvesi de çıkarmış mesela onu da çok merak etmekteyim henüz deneyemedim. 
Biz ailecek İçim'in salebini kullanıyorduk ve severdikte. Ta ki Nestle'yi yapana kadar. İçim deki süt tadı hiç yok. Tadı enfes, kıvamı yerinde. Bunu da hemen denemelisiniz bencee ;)


TAVSİYE EDEMEDİĞİM

 Cafe Crown Action 3ü 1 Arada; Büyük bir kahve sever olarak hevesle almıştım. Eskiden kremalı kahveleri çok severken artık sevemiyorum. Baskın kahve tadı daha çok hoşuma gidiyor. 

Bundaki özellikle bu yazıdaki %20 kafeini arttırılmıştır yazısı benim için vurgun oldu bu yüzden.Reklamlarında da verdiği enerjiden bahsediyor. Ama tam bir hayal kırıklığına uğradım. Çünkü kafein artmış bir şey yoktu. Kreması fazlasıydı 3ü 1 aradaya göre. Ve enerjide vermiyordu. Damak tadı farklıdır o yüzden tavsiye edemediğim diyorum buna. Ama enerji vermiyor benden söylemesi.

TAVSİYE ETMEDİĞİM
Dr. Oetker Zerde; Reklamlarda çıktığından beri denemek istiyorum. Tam bir aşure düşkünüyüm bu yüzden zerde de ilgimi çekiyordu. Sonunda alıp denedim. Ama o ne değişik bir aroma. Güzel damağa hitap edecek bir aroma değil maalesef. Yiyemedim bile. Hatta nefret ettim kendisinden. Damak tadı herkesin farklıdır dedim ama sağlam bir damak tadım var, tadları kolay ayırırım. Ondan mıdır bilemem ama ağzıma zor götürdüm kaşığı. Kesinlikle tavsiye etmiyorummmmm.


 

5 yorum:

KOVA KADINIYIM BEN dedi ki...

tavsiye etmedıklerıne sonuna kdr katılıyorum :)
o kahve berbat otesı bi sey bence

mavidunyam dedi ki...

damak zevklerimiz aynı demekki =)

kitten dedi ki...

ben o kahvenin tadına bayılmıştım, ama kafein bana enerji vermediğinden o konuda yorum yapamıyorum:)

özge dedi ki...

aşureye bende bayılıyorum,özsüt güzel yapıyor:)

İÇİMDEN GELDİGİ GİBİ~~~ dedi ki...

Zerdeyi alacaktım,okuyunca vazgeçtim.teşekkür ederim bilgilendirme için.