28 Kasım 2013 Perşembe

Kalem Ruj Karşılaştırmaları {Clinique,Loreal,Nyx,Avon}


Chubby stick ile beraber kalem rujları sevmeye başladık. Uzun zaman chubby stick istiyordum ve bir türlü alamamıştım. Derken buna benzer ürünler çıkmaya başladı. Önce Avon ile şansımı deneyeyim dedim daha sonra Chubby sticke benzerliğiyle dikkat çeken Loreal Balmy Gloss, bir indirimle Nyx ve daha sonra tesadüflerle birlikte 4 tane chubby edindim. 

Elbette hepsinin birbirinden farkları var. Bakalım bunlar neymiş ;


İlk olarak Chubby Stick ve birebir benzeri olan Loreal Balmy Gloss.

Chubby Stickler de 2 ye ayrılıyor. Biri daha yoğun renk veren intense rujlar diğerleri lip balm tarzı olanlar.
En alttaki Mega Melon ve bir üstündeki Whoppin Watermelon lip balm tarzında olanlar. Mega Melon'un renk vermesi daha iyi, Whoppin Watermelon'un  ise neredeyse hiç yok rengi. 

Clinique'in yılbaşı setindeki Chubby Stick İntense Roundest Raspberry ise sanırım sınırlı üretim, renk vermesi oldukça iyi. Bir üstteki ise Curviest Caramel ve benim açık ara favorim. Renk vermesi hepsine göre en iyi. Ve yumuşacık bir ruj. 

Chubby Stickler nemlendirici özellikli ve ben en iyi nemlendirmeyi Curviest Caramel'den alıyorum. Kalıcılıkları maalesef çok iyi değil. Daha iyi olsa tam puan alır benden. Ve bu rujların içinde ışıltı yok.

Fiyatları ise 49 lira ve ürünler 3 gr. 
(Mega Melon sample olarak verilen boyut)

Loreal Balmy Gloss'lar ise çok konuşuldu yine. Bendeki rengi 912. Çok sade bir renk ve rengini iyi veren bir ruj. İçinde minik ışıltılar var ama asla belli olmuyorlar. Belki çok güneşli havada. Kalıcılığı biraz daha iyi Chubby'lere göre.

Gramajını bilmiyorum, fiyatı ise 30 lira. Sık sık gratis ve watsonsta indirime giriyor.


Bir diğer rujlar ise Clinique ve Loreal gibi tombul ruj gibi değil daha ince, tam kalem gibi. 

Avon colortrend rujlardan 2 tanesi elimde. Renk vermeleri çok çok iyi. Tamamen matlar. Kalıcılıkları daha iyi. Nemlendirmesi daha az. 

Gramajlarını yine bilmemekle birlikte fiyatı indirimle 5 liraydı. Biraz komik bir rakam.

Nyx ise çevirmeli açılan bir kale ruj değil, açacakla açılan ama plastik ambalaja sahip bir ürün. En yumuşak ürün bu. Dikkatli kullanmak lazım o yüzden. Renk vermesi mükemmel. Nem vermesi sanırım yine en iyilerden. Kalıcılık iyi. 

En fazla gramaja sahip ve 5 gr. Fiyatı ise 15 lira.

Gün ışığında ve güneşli bir havada çekilmiş resimler. 

Soldan sağa; Avon Reddy To Go, Avon Think Fast Pink, Nyx Honey Nectar, Clinique Chubby Stick Mega Melon, Loreal Balmy Gloss 912, Clinique Chubby Stick İntense Curviest Caramel, Clinique Chubby Stick Whoppin Watermelon, Clinique Chubby Stick İntense Roundest Raspberry 

Peki ben neden seviyorum kalem rujları ya da hangisini daha çok seviyorum?

*Sürmeleri çok kolay, dudağın şekline göre sürülebildiğinden uğraştırmıyor.
*Nemlendirici özellikli olmaları benim gibi kuru dudaklara bir artı.
*Daha sevimli geliyorlar bana.
*Loreal'i ilk aldığımdan beri severek kullanıyorum. İndirimle yarı yarıya inmesi, Chubby Stick'e benzemesi ve rengi dolayısıyla seviyorum.
*Chubby Stickler zaten efsane kalem rujlarda, ben en çok Curviest Caramel'i seviyorum. Birçok renk çeşidi var. İster yoğun renk ister hafif, ister net renkler ister daha lip balm tarzı.
*Avon fiyatından dolayı alınıp denenebilecek bir ruj.Mat olmaları avantaj.
*Nyx ise en yumuşak en iyi renk veren ve en fazla gramaja sahip. 

2 yorum:

Okul Anneleri dedi ki...

Selam renkler harika görünüyor sevgiler www.okulanneleri.com

BiliyorumdaSoyluyorum dedi ki...

Ben de Clinique rujlarına bayılıyorum! Çok güzel bir yazı olmuş. Bloğuma mutlaka beklerim! http://biliyorumdasoyluyorum.blogspot.com.tr/